ПРАТ "Кам'янка-Бузький КХП"

Код за ЄДРПОУ: 20760492
Телефон: 0325424503
e-mail: prat_khp@ukr.net
Юридична адреса: 80400,Львівська область,м.Кам'янка-Бузька,вул.Я.Мудрого,56
 

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); ВАТ "Кам'янка-Бузький комбінат хлібопродуктів" утворено на базі державного підприємства "Комбінат хлібопродуктів" в процесі приватизації згідно з наказом регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській області від 10.08.1998р. №883. Основними напрямками діяльності підприємства є виробництво борошна як з власної, так і з давальницької сировини. Підприємство виробляє і забезпечує споживачів, в основному, по Львівській області. На виконання Закону України "Про акціонерні товариства" у 2011 році змінено тип та найменування товариства на Приватне акціонерне товариство "Кам'янка-Бузький комбінат хлібопродуктів".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Підприємство складається з декількох структурних підрозділів, що забезпечують повну переробку зерна від відвантаження до борошна. Заготівельних цех приймає зерно від сільськогосподарських виробників, проводить очистку, сушіння, зберігання зерна. Дочірніх підприємств, філій та представництв товариство не створювало. Змін в організаційній структурі у 2013 році не було.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельностi працiвникiв облiкового складу - 13 осiб, середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом - 2, чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу(дня,тижня) - 2. Фонд оплати працi - 345,5 тис. грн. Вiдносно минулого року вiдбулось його зменшення на 11,63 тис.грн. за рахунок виплати відпускних за січень 2013р у грудні 2012р. та за рахунок зменшення виплачених премій працівникам. На пiдприємствi вiдсутня кадрова програма,спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емітент не належить до будь-яких об"єднань підприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Станом на 31.12.2013 року емітент не проводить спільної діяльності з іншими організаціями, підприємствами, установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицій щодо реорганізації у 2013 році з боку третіх осіб не було.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Бухгалтерський облік ведеться згідно з планом рахунків та Інструкцією про його застосування, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999р. №291. Відповідальність за організацію ведення бухгалтерського обліку та оподаткування покладено на бухгалтерію підприємства на чолі з головним бухгалтером. Ведення бухгалтерського обліку та складання фінансових звітів провадиться за принципом нарахування так, щоб результати операцій та інших подій були відображені в облікових регістрах і фінансових звітах тоді, коли вони мали місце, а не тоді, коли підприємство отримує або сплачує кошти (відповідність витрат доходам). До основних засобів відносяться матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року та вартість яких перевищує 2500 гривень. Основні засоби відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності за справедливою вартістю. Нарахування амортизації здійснюється прямолінійним методом. Амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів нараховується в розмірі 100% в момент введення їх в експлуатацію. Вибуття запасів здійснюється за методом середньозваженої собівартості. Для обліку сум поточної дебіторської заборгованості за продукцію, товари, роботи і послуги приймається оцінка за чистою реалізаційною вартістю. Резерв сумнівних боргів формується виходячи із платоспроможності окремих дебіторів. Для всіх видів довгострокової і поточної заборгованості, які не є заборгованістю за продукцію, товари, роботи і послуги резерв сумнівних боргів не створюється і оцінка їх застосовується за первісною вартістю. Події після звітної дати, які надають додаткову інформацію про фінансовий стан Товариства на звітну дату (коригуючі події), відображаються у фінансовій звітності. Події, що відбулися після звітної дати, які не є коригуючими подіями, відображаються у примітках до фінансової звітності, якщо вони є істотними. Істотними вважаються події сума яких перевищує 100 грн.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основна діяльність ПрАТ "Кам'янка-Бузький КХП" полягає у переробці зерна на борошно, а також підприємство займається заготівельною діяльністю, яка поєднує сушіння, очистку, зберігання зерна та відвантаження споживачам. Основними клієнтами є сільськогосподарські товаровиробники району. Споживачами щодо реалізації виробленого борошна є підприємства, які займаються хлібопекарною діяльністю. Незначна частина продукції реалізується через дрібні пекарні. Основною проблемою галузі є постачання доброякісного зерна по доступним цінам та високі ціни на енергоносії. Ціна борошна на українському ринку є нестабільною, що при роботі з клієнтами є негативним фактором. Конкуренція в галузі переробки зерноборошняних товарів є значною складовою даного бізнесу. Діяльністю ПрАТ на даний час є надання послуг товаровиробникам та партнерам по співпраці - по прийманню, сушінню, зберіганню, відвантаженню зерна та продуктів його переробки.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Підприємство не планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов"язані з його господарською діяльністю.У 2012 році відбулось відчуження ОЗ - продано основні засоби на суму 48,2 тис.грн. У 2013 році придбано металопластикові вікна на суму 9,7 тис.грн.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; У звітному періоді правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради, Директором, афілійованими особами не укладалися.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основні засоби Товариства - це будівлі і споруди, машини та обладнання, автотранспорт. Місцезнаходження основних засобів за юридичною адресою підприємства. Орендованих основних засобів у підприємства немає. У звітному періоді основні засоби збільшилися на 9,7 тис. грн. Інших значних правочинів емітента щодо основних засобів не було. Активи утримуються власними силами. Планів щодо капітального будівництва, розширення та вдосконалення основних засобів у наступному періоді немає. Виробничі потужності використовуються на 80 %. Екологічних питань, які можуть позначитись на використанні активів, не виявлено. Первісна вартість основних засобів на кінець звітного періоду склала 1705,5 тис.грн, знос - 1375,2 тис. грн, ступінь зносу основних засобів - 80,63%.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Основні проблеми, які впливають на діяльність товариства, тісно пов'язані із загальними проблемами даної галузі. Крім того, недостатня кількість обігових коштів, непомірні податкі, що стягуються з підприємства, не дають можливості працювати повною мірою.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; У 2013 році фактів виплати штрафних санкцій (штрафів, пені, неустойки) і компенсацій за порушення законодавства не було.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; ПрАТ "Кам'янка-Бузький КХП" є самостійним госпрозрахунковим підприємством і державного фінансування не одержує. Фінансова стійкість оцінюється за співвідношенням власного і позиченого капіталу у активах підприємства, за темпами нагромадження власного капіталу, співвідношенням довготермінових і короткотермінових зобов'язань підприємства, достатнім забезпеченням матеріальних оборотних активів власними джерелами. Платоспроможність підприємства визначається за даними балансу на основі характеристик ліквідності оборотних коштів.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кінець звітного періоду укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) не було.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); На наступний рік товариство планує такі напрями своєї діяльності: погашення заборгованості з усіх податкових платежів та обов'язкових зборів, удосконалення структури товариства.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; За звітний рік досліджень та розробок не проводилось.
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; У звітному періоді судових справ, стороною в яких виступає емітент, не було.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Іншої інформації, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, немає.